KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022623
*
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:19:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 18:13:16
1
100 kr
10/9 19:32:41
2
200 kr
10/9 20:13:22
1
200 kr
10/9 20:13:22
2
200 kr (Budbetjänt)
10/9 20:14:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01
*
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Louis Noirot
nr 1202 2623
Louis Noirot
(1820-1902), Frankrike
Teckning, Landskap med kor, signerad, papper, bladets mått: 32x42 cm, löst blad
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 18:13:16 | 1 | 100 kr |
10/9 19:32:41 | 2 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 1 | 200 kr |
10/9 20:13:22 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/9 20:14:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Louis Noirot
Louis Noirot, fransk bildkonstnär född 1820, Neuf-Brisach, Frankrike, död 1902, Villerest, Frankrike.Läs mer om Louis Noirot
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med kor louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:39 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:01